Mit mondanak az olvasók?

Néhány visszajelzés azok közül, akik már elmerültek Az időn túl világában.

„Nagyon érdekes könyv, az első oldaltól fentartotta az érdeklődésem. Izgalmas, fordulatos, jól felépített!”

Hajni0623 – moly.hu

„Remélem hogy ez a könyv sok olvasóhoz eljut majd, mert egy nagyon ötletes és izgalmas történet. Imádtam a világépítést, és hogy egy percig se untatott a könyv, mert mindig történt benne valami.”

Orsi0312 – moly.hu

Dávid messenger

★★★★★

Még idén meg akartam írni, nagyjából egy órája ha befejeztem a könyvet és valami elképesztően fantasztikus! 😀 Az első 250 oldalt szerintem két nap alatt ledaráltam, a többi azért tartott tovább mert kellett az olvasás mellett boltba menni stb …. 😀😀😀 de gratulálok hozzá hihetetlen fantázia ami benne van és nagyon olvastatja magát, várom a második részt!

Mira messenger

★★★★★

Sziaaa! Kiolvastam a könyved!🎉 Hát először is nagyon szégyelld el magad, hogy így fejezted be😂 én itt vadul olvasom, hogy úristen mi lesz, erre paff …reklámszünet…😅 Szóval első és legfontosabb kérdésem:

-Mikor jelenik meg a folytatás? 😱

Brutális volt a könyv! Már az első pár oldal után rögtön megfogalmazódott bennem, hogy annyira jól írsz, tényleg mintha nézném a filmet a tv-ben! És nemrég jöttem csak rá, hogy nekem ezek a kategóriájú filmek/könyvek jönnek be. Bevallom sokáig nem olvastam , mert sokszor unalmas könyv került a kezembe…de ez… fúú… 

Fruzsi messenger

★★★★★

Kiolvastam a könyvet és nagyon várom a folytatást! Jól megcsavartad a végére a sztorit, ezzel tök jól elültetve a fejemben a „vajon mire számíthatok a következő részben gondolatot”😀 Az agyamban már pörgetem a lehetséges szálakat hogyan fog folytatódni a történet, szóval nagyon izgatottan várom a második részt!🩷🩷🩷🩷 Csak így tovább!!!!

Carmen messenger

★★★★★

Szia! Tegnap elérkeztem a könyv végéhez😁. Merem kijelenteni ez a könyv kihozott az olvasási válságból. Mostanában alig bírok befejezni egy regényt (főleg a tanulás, folyamatos házi munkák véget + néhol a saját sztorimmal is próbálok foglalkozni🙈), ezért jó egyidőre többnyire csak mangákat olvastam (ill. olvasok), DE ezt a könyvet egyszerűen nem tudtam lerakni❤️,,Csak még egy fejezet…” – mondtam is magamnak😂. Már most alig várom a folytatást.

József – facebook poszt

★★★★★

Kedves Eva! Nagyon élveztem az „Időn túl”című könyvét. 46 éves férfiember vagyok és nagyon szeretek olvasni. S annyira jó volt a könyve marketingje, hogy elkezdett érdekelni és meg vettem s nem bántam meg. Remélem a folytatás is ilyen jó lesz. S aminek különösen örülök, hogy a könyvben nem tolta túl a romantikát. Nem mintha nem lennék romantikus alkat de azért nálam is van egy határ és nem szerettem volna „Kockás hasizmon legördülő könnycsepp”-ről olvasni. Várom a folytatást. További sok sikert. 😘

Krisztinka722 moly.hu

★★★★★

Képzeld el, hogy elszundítasz a vonaton, és mikor felébredsz, mintha mindenki köddé vált volna. Igen, a mozdonyvezető is. Egyetlen utas maradt csak rajtad kívül, akit nem ismersz, nem tudod, hogy bízhatsz-e benne, de más nem nagyon akad, aki segíthetne.
Így indul Eva L. Reeves Az időn túl című első regénye. Ashley tíz éve elvesztette édesanyját, édesapja pedig börtönbe került. Épp elhunyt apja holmijaival tart hazafelé, mikor a világa ismét fenekestül felfordul. Az emberek és állatok eltűntek, síri csend van, az órák megálltak, nincs térerő és internet. Ashley és társa, Connor így kénytelen a hagyományos eszközökhöz folyamodni, mint könyvtár és a papír alapú térkép, hogy nyomozásba kezdjenek, mi is történt velük. Éjszaka azonban különös vonyítás hallatszik, valami mégis jár odakinn. Miféle világ ez, miért ők ketten maradtak, biztos, hogy csak ketten vannak? Mi köze ehhez az órának, amit Ashley az apjától örökölt?

Egy urban fantasyről van szó, a történet napjainkban játszódik, a karakterek pedig átlagos emberek, nem extrém gyönyörűek vagy félistenek. A történet szépen lassan épül, de azért mindig történik valami, ami nem hagyja, hogy ellaposodjon. A végére pedig aztán úgy beindul az akció, hogy egyszer csak hopp, hoppon maradsz, mert természetesen a legizgibb pillanatokban szakad félbe a sztori, hogy kismillió kérdésed maradhasson.
Nagyon olvasmányos, gördülékeny az írásmód. Harmadik személyben, de mégis Ashley nézőpontjához közel ismerjük meg a történéseket. Nekem tetszett Ashley karaktere, hogy tényleg emberi a maga gyengeségeivel, erősségeivel. Connor kicsit nekem szürke zóna, de persze még tartogathat meglepetéseket. Nagyon érződik, hogy az írónő odafigyelt a részletekre, és próbált valami izgalmasat, újszerűt, gondolkodásra késztetőt letenni az asztalra. Úgy gondolom,sikerült is neki. ☺️ Mikor is jön a folytatás?

Andrea_Tomozi moly.hu

★★★★★

Minden pillanatát imádtam. Izgalmas, lebilincselő. Csak ajànlani tudom! Akadt pár na ne már pillanat. A folytatást alig várom! Nem írok konkrétumokat, olvassátok el, tetszeni fog! ☺️

Dana_a_könyvmoly moly.hu

★★★★☆ (4,5)

Mi a közös az idő machináció és a farkasok között?
Az időn túl című regény!

Mindig is szerettem az időutazásról, különböző idősíkokról szóló történeteket, és Eva L. Reeves könyvében is megismerhetünk egy párhuzamos világot, ahol úgy tűnik, az időnek nincs jelentősége. Ellenben vannak farkasok, különös zsebórák és titkok. Rengeteg titok!
Ashley, a főhősnőnk épp olyan váratlanul csöppen bele, mint mi, az olvasók, de onnantól kezdve végigkísérhetjük ezekkel a rejtélyekkel teli úton, és szép lassan mindenre fény… na majdnem mindenre fény derül, vagy inkább jobban összezavar a végére?

Egy viszonylag lassan csordogáló urban fantasy, ami tökéletes bevezetése ennek a történetnek, de a végén nincs megnyugvás, sokkal inkább berobban, és majd lehet a fejeket kapkodni, hogy hol a folytatás.

Bevallom, az elején kicsit féltem ettől a könyvtől, de annál nagyobb meglepetést okozott. Egy ígéretes, első könyves magyar író izgalmas, fordulatos története egy csipet szerelemmel.
Jó szívvel tudom ajánlani mindenkinek!

Kocsis_Hacsi_fanni_szerző moly.hu

★★★★★

Nekem az év első olvasmánya volt, és nagyon izgalmasnak találtam a történetet.
Imádtam a világépítést is, és azt, ahogyan átkerültek oda. Az pedig külön izgalmas volt, hogyan próbálják megtalálni a kiutat onnan.
Örülök, hogy olvashattam ezt a könyvet, egyenesen repült is a kedvenceim közé.
Már alig várom, hogy a 2. rész is megérkezzen.

Picikeebeus moly.hu

★★★★☆ (4,5)

Szeretnék gratulálni az írónőnek mert első könyvhöz képest nagyon jó!
A történet izgalmas, és fordulatos.
Az írói stílus nagyon jó, szeretnék még nagyon sokat olvasni az írónőtől.
Nekem néha a Stranger Things jutott eszembe amikor Tizi átkerül a „ hellyel lefelébe”
Szóval ha szeretted a Stranger Things-t én mindenképp ajánlom neked ezt a könyvet

Shopping Cart
Scroll to Top

Carlos (28 év, született: 1998.)

Együtt járt gyakorlati ápoló képzésre Connorral. Spanyol származású, jó kedélyű férfi, aki viszonylag lazán értelmezi a szabályokat.

A csapat a történet során segítségért fordul hozzá kórházi kapcsolatai miatt.

Yong (35 év, született: 1991.)

Richard Brightman embere és egyben Anthony társa. A férfi már régóta dolgozik együtt, mivel Yong is hosszú évek úta a Társaság szolgálatában áll. Öltönyös, fegyveres alak, mint egy igazi jó kiállású testőr, csak épp egy testőrrel ellentétben neki időnként piszkos ügyekbe is bele kell folynia.

Anthony (33 év, született: 1993.)

Richard Brightman embere, és egyben Yong társa. Egy öltönyös, fegyveres alak, aki már egészen gyermekkora óta a Társaság szolgálatában áll, ahogyan már az apja is.

Jellegzetessége a kis heg, ami a bal szeme alatt húzódik.

Dr. Mark Porter (26 év - a múltban, született: 1863.)

Egy különc tudós, aki az órák előzménytörténetének főszereplője. Ashley álmaiban fokozatosan ismeri meg a férfi történetét.

Richard Brightman (78 év, született: 1948. december)

Ashley nagyapja, aki a Társaság egyik fontos tagja. Idős korára jócskán utolérte a kor, így amikor hőseink találkoznak vele már komoly betegséggel küzd.

Caroline Taylor (64 év, született: 1962.)

Connor édesanyja. Skócia déli részén él egy barátságos kis faluban, ahol a nagyvárosi élet után igazi vidéki idillre váltott. Kertészkedik, gondozza zöldséges kertjét, és még állatokat is tart. Elég nagy váltás ez a nagyzenekari munka után.

A csapat a történet során ellátogat hozzá, mert a szálak bizony Skóciáig futnak.

Dr. Malcolm White (29 év - Ashley tini korában, született: 1981. december)

Ashley pszichiátere, tinédzser korában. A férfi jó ideig kezeli a őt, amikor a szülei kamaszkorában végső kétségbeesésükben elviszik hozzá az akkoriban kezelhetetlenné váló lányt.

A kezelések során jó viszony alakul ki közöttük, amíg Ashley lázadó korszaka végül enyhül és kezelhetővé válik.

Candice (24 év, született: 2002.)

A második kötet új szereplője. Egy igazán bohókás és kedves lány, akinek nagyon fontos a megjelenése. Feltűnő jelenség, ugyanis szőke hajába színes csíkok vegyülnek, imádja a kiegészítőket, extravagáns ruhákat és frizurákat.

Adam Miller (53. év, született: 1968.)

Mary öccse, aki a történet végén bukkan fel. A Társaság egyik családját vezeti. Öltönyös, jó kiállású férfi, de ennyiben ki is merül a jó benyomás, amit elsőre kelt.

Tisztában van erejével, és hatalmával, ami által végig is viszi az akaratát.

Charles Miller (28. év, született: 1997. január 7.)

Ashley eddig ismeretlen unokatestvére. Tevékeny tagja a Társaságnak. A történet végén bukkan fel.

Ellenszenves, kiállhatatlan alaknak tűnik elsőre, akit erősen elkényeztettek. Ki nem állhatja, ha Charlie-nak szólítják.

Dr. Herbert Wilhelm (62 év, született: 1963.)

Tudós, aki a történet végefelé bukkan fel egy akció során. Elég sok információja van a Túloldalról, ezért a csapat tőle várja a segítséget, tanácsokat.

Az idős férfi nagyon rossz állapotban csatlakozik Ashleyékhez, mert a Társaság saját céljaira akarta felhasználni az utóbbi években.

Derek

A történet végén bukkan fel a Túloldalon. Csatlakozik Ashleyhez annak reményében, hogy a lány segít neki visszatérni a valóságba.

Külsejét tekintve kreol bőre és macsó kinézete sok lány levenne a lábáról, és bár stílusa igen érdes, szúrkálódó, Ashley sem tud közömbös maradni irányában.

Kiválóan alkalmazkodik a kemény helyzetekhez, kreatív, harcos alkat, aki jól ért a fegyverekhez.

Mary Brightman/Miller (55 év, született: 1970.)

Ashley édesanyja, akiről a Túloldalra kerüléséig a lány úgy tudja, hogy halott. Az édesapja e miatt ült börtönben hosszú évekig.

Mary egy erős nő, aki szó szerint bármire képes lenne a családjáért. Örlődik az igazi lánya (Ashley), és Holly között, akivel az elmúlt tíz évet töltötte a Túloldalon, ahol egészségi állapota erősen meggyengült.

Holly Wilhelm (34 év, született: 1991. június 8. )

Külsőre ugyan maga az ártatlanság, halkszavú, visszafogott, de mégis elég sok fejtörést okoz a szereplőknek. Erősen megfelelési kényszeres, lelkileg sérült (10 évet töltött a Túloldalon), aki nehezen hoz jó döntéseket. Ám a lelke mélyén talán mégsem rossz ember?

Ashley komoly riválist lát benne, mert bár nem a testvére, mégis komoly kötődése alakul ki az édesanyja felé. A féltékenység erős ellentétet szül a két lány között.

Connor Taylor (34 év, született: 1991. november 16.)

A valóságban ápolóként dolgozik, ami a jellemében is megmutatkozik. Kedves és segítőkész. A helyzet komolyságát időnként humorral igyekszik elütni.

Egyedül ő maradt a vonaton Ashleyvel, de hamar kiderül, hogy neki is vannak titkai. Ennek ellenére végig segíti a főhőst, bár többször megmentésre szorul, mert komolyan megsérül.

Ashley Brightman (31 év, született: 1994. május 5.)

A főszereplő. Édesapja (Gregory Brightman) meghalt a börtönben, édesanyja Mary Miller. Ashley Connorral kerül a Túloldalra, miután hazafelé tartva mindenki eltűnt a vonatról, amin utaztak.

Nem tartja magát kalandor léleknek, de kénytelen alkalmazkodni a kialakult furcsa helyzethez, bátorságot gyűjteni és megtalálni a hazautat.

Különleges kapcsolat fűzi a Túloldalhoz, és az órához, amit az apjától örökölt.