Mit mondanak az olvasók?
Néhány visszajelzés azok közül, akik már elmerültek Az időn túl második részének világában.
„Az óra csak zakatol, a szálak bonyolódnak, és ha nem vigyázol, könnyen az idő fogjává válhatsz!
Eva L. Reeves bebizonyította, hogy tudja még fokozni a hangulatot!”
Dana, könyvmoly és firkász – béta olvasó
„Megvan az az érzés amikor annyira magába szippant egy könyv, hogy megszűnik a külvilág?! Amikor nem tudod letenni a könyvet egy percre sem?! Titkok, izgalmak, szerelem, váratlan fordulatok. Egy szóval: Imádtam!”
DinaBookWorld – béta olvasó
Strami – moly.hu
★★★★★
Az időn túl egy nagyon ötletes időmanipuláción alapuló low fantasy. A múlt hívó szava, vagyis a folytatás ott veszi fel a fonalat, ahol az első rész abbamaradt. A kalandok hasonló ütemben folytatódnak, de egyre több olyan részletre derül fény, amik a korábbiakat más megvilágításba helyezik. Folytatódik a nyomozás a titkos társaság, a bestiák, és az időn túli világ eredetének felkutatására.
Az írói stílus a megszokott módon a környezet leírásával reflektál a történetre és a főszereplőben zajló belső vívódásokra. Az időn túli világ részletgazdag, kidolgozott. Ashley új társakra is lel időközben, akik úgy gondolom, hogy tovább színesítik a regényt. Nagyon tetszett, hogy az előző részben belengetett bestiák mélyebb rétegeket és fontos szerepet kaptak, az ő dinamikájuk a mű erőssége.
Igaz, hogy időközben is nagyon sok minden kiderül, de a teljes egész csak a legvégén áll össze, és az írónő nagyon szépen fésüli össze a szálakat. Azt gondolom, hogy a történet végére a szereplők is kellő mélységet és karakterfejlődést kaptak. Nekem az első is tetszett, de ez még jobban. Az utolsó jelenetek zseniálisan lettek megkomponálva.
Én úgy érzem, hogy mindenre megfelelő magyarázatot kaptam, az a néhány elvarratlan szál, ami maradt, nem hiányérzetet, hanem a folytatás lehetőségét hagyta bennem.
Nagyon szépen köszönöm az írónőnek, hogy előolvasója lehettem!
Peter Riley Blake, író – béta olvasó
Visszatér a mágia és a tudomány határait feszegető párhuzamos univerzumok világa! A tét minden eddiginél nagyobb, és az írónő nem spórol a feszültséggel. Ha azt hitted, hogy nem eshet le jobban az állad, mint az első részben, tévedtél!
Dana – könyvmoly és firkász – béta olvasó
★★★★★
Szeretem azokat a történeteket, amik nem csak szórakoztatnak, de valami többet is átadnak. Olyan értékes gondolatokat, amiken érdemes egy pillanatra megállni. Eva L. Reeves ezúttal is egy dinamikus, izgalmas könyvet írt nekünk, még több titokkal és egy leheletnyi szenvedéllyel. Nem állunk meg egy percre sem, hiszen főszereplőink nyomában is ott van a Társaság, a farkasok, és a múlt árnyai. Kimondottan tetszettek a múltban játszódó fejezetek, amik a kezdetekre vezettek vissza, és ezáltal még teljesebb képet kaphattunk a végére. A szereplők egyedisége igazi élettel töltötték meg az oldalakat, amitől csak még valóságosabbnak tűnt az egész történet. Talán ezért sikerült az írónőnek olyan jól megvezetnie engem, hogy a végén az egyik csavar szinte gyomorszájon vágott. Mesterien mozgatta a szálakat, igazi nagy csattanóval járó fináléra számíthatunk!
Én csak azt tudom javasolni a kedves könyvmoly társaimnak, hogy tartsátok nyitva a szemeteket! ![]()
